UA | RU | EN



img

В Україні відбувся новий етап обміну військовополоненими, що відповідає угодам, укладеним у Стамбулі. За наказом Президента України, Координаційний штаб повернув групу Захисників, що належать до категорії “поранені та тяжкохворі”, а також “молодші 25 років”.

Серед звільнених військовослужбовців ЗСУ є представники Військово-Морських Сил, Сухопутних військ, ТрО, ДШВ, Сил спеціальних операцій, а також Національної гвардії України, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту.

Наймолодшому з них лише 20 років, а найстаршому - 59. Окрім солдатів та сержантів, були звільнені також офіцери.

Серед визволених знову опинилися Оборонці Маріуполя, які перебували в полоні з 2022 року.

Більшість звільнених провели в неволі понад три роки.

Ці українці захищали свою країну на Донеччині, Харківщині, Луганщині та Херсонщині.

Сьогодні також вдалося звільнити незаконно засуджених Оборонців та цивільних осіб.

Звільнені пройдуть медичний огляд, отримають допомогу з реабілітації та всі належні виплати за час перебування в полоні.

Процес обміну, відповідно до “Стамбульських домовленостей”, триває. Кількість звільнених осіб буде оголошена після завершення всіх етапів.

В обміні взяв участь голова Координаційного штабу, генерал-лейтенант Кирило Буданов.

Координаційний штаб продовжує свою діяльність. Працюємо над поверненням усіх!

Слава Україні!